ŚWIECA Z WOSKU PSZCZELEGO

W dawnych wiekach świece wykonywane były głównie z pszczelego wosku ale także z łoju zwierzęcego. Te pierwsze były dostępne wyłącznie dla wyższych sfer. W Polsce w XVI wieku, za czasów króla Zygmunta Augusta, produkcja świec zarówno woskowych jak i łojowych była obwarowana restrykcjami i na ich produkcję wydawano specjalne pozwolenia tzw. przywileje.

ancient candle

W wieku XIX stopniowo zaczęto wprowadzać świece parafinowe, produkowane z ropy naftowej. Do dziś materiał ten używany jest w produkcji ponad 90% świec na rynku. Jest to materiał silnie toksyczny i rakotwórczy. Podczas palenia świec parafinowych wdychamy toksyczny, niewidoczny gaz, powstający w wyniku spalania parafiny razem ze szkodliwymi związkami chemicznymi zawartymi w powszechnie stosowanych knotach z dodatkami ołowiu, tektury i tworzyw sztucznych. Nieprzyjemny zapach parafiny jest przytłumiony przez syntetyczne dodatki zapachowe, które są substancjami drażniącymi lub toksycznymi samymi w sobie.

DEE_6151

Płomień świecy woskowej jest zupełnie nietoksyczny w przeciwieństwie do parafinowej i kondensuje w sobie dużą energię. Spalanie woskowej świecy ma niepodważalnie dobroczynne działanie na nasze zdrowie. Jest doskonałym naturalnym jonizatorem powietrza w jony (-), których powszechny brak odczuwamy w nowoczesnych wnętrzach domów, biur i pomieszczeń użytkowych. Wg badań i opinii radiestetów energetyzuje pozytywnie po przebytych chorobach, przyśpieszając powrót do zdrowia i uodparniąc organizm. Ułatwia koncentrację. Świece woskowe palą się o wiele dłużej od świec wykonanych z parafiny czy stearyny. Palą się jasnym, pełnym blaskiem uwalniając rześki zapach miodu i propolisu.

nozyczki

Nasze świece tworzymy z czystego wosku pszczelego w ten sam sposób w jaki wytwarzano je setki lat temu. Ciekawostką jest fakt, że tak jak przed wiekami nie jest to świeca całkowicie bezobsługowa i raz na parę godzin, naturalny, bawełniany knot wymaga przycięcia końcówki nożyczkami. W dawnych czasach, używano do tego specjalnych nożyczek z pojemniczkiem na odciętą końcówkę a tego typu urządzenie było obowiązkowym sprzętem w każdym gospodarstwie domowym. Dziś nie mamy już w domach tego typu nożyczek ale możemy posłużyć się nożyczkami zwykłymi.

Największą tajemnicą dobrej jakości świecy jest użyty do jej wytworzenia materiał, czyli jakość pszczelego wosku oraz tajnik odpowiedniego przygotowania bawełnianego knota. Nasz knot, doskonaliliśmy przez kilkanaście lat aby świeca paliła się pięknie, nie wyciekała ani nie gasła. Wieloletnie konsultacje z wytwórcami woskowych świec w Europie, jak też niezliczone ilości prób, dały nam wreszcie upragnioną satysfakcję.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s